Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zhubněte konečně!

13. 8. 2008

Zbavte se konečně špeků!

Děsíte se pohledu do zrcadla, protože jeho šířku téměř zastíníte? Je vám z toho na nic? Nezoufejte! Stačí trocha disciplíny v tělocvičně a zdravý jídelníček, výsledek se brzo dostaví. Tady je pár rad…

Něco zdravého do žaludku

Začněte tím, že si k snídani dáte něco zdravého. Zapomeňte na tučné croissanty a toasty! Posnídejte raději ovoce nebo misku ovesné kaše. Dlouho pak nebudete mít hlad.

Hodně pijte!

Před každým jídlem vypijte půl litru vody. Budete se cítit plná a nesníte takové množství jídla jako obvykle. A sladké perlivé nápoje vyměňte za ovocné džusy nebo koktejly.

Stop bílému pečivu

Přestaňte jíst vše, co je bílé - bílý chléb a těstoviny, rýži, brambory! Když tato jídla vynecháte, nebo vyměníte za zdravější varianty, budete se cítit nabita energií a váha půjde dolů! Moc zeleného čaje Černý čaj vyměňte za zelený s citronem, který je plný antioxidantů. Zvýší výkonnost vašeho metabolismu a sníží váš apetit!

Pravidelnost nejen v posteli

Jezte málo, ale pravidelně a často! Mějte po ruce malé zdravé ovocné svačinky jako banán nebo borůvky či hrst ořechů, které jsou bohaté na proteiny.

Doplňky stravy

Užívejte přípravky, které obsahují hořčík, vápník a vitamin C. Pročistí vám střeva a zabrání tomu, abyste měla bříško jako balon!

Nezapomeňte na ovoce!

Místo jednoho hlavního jídla si denně dopřejte ovocný koktejl. Rozmixujte oblíbené ovoce s nízkotučným jogurtem a uvidíte, jak půjdou kila dolů.

Očista těla

Naordinujte svému tělu detox! Nepijte alkohol a berte potravinové doplňky, které obsahují rybí tuk nebo lněný olej. Nacházejí se v nich omega-3 mastné kyseliny, které doslova rozpustí vaše tukové zásoby!

A teď cvičeníčko!

Všechny víme, že k dokonalé a pružné postavě nestačí jen zdravě jíst. Chce to hlavně pohyb. Takže holky, žádné flákání a jde se na to. Budete se cítit dobře i na duši.

  • Cvičte před jídlem! I když se vám to třeba nezdá, cvičení může vaše chutě omezit až o deset procent. A až budete baštit, vzpomenete si na tu dřinu!
  • Zapomeňte na výtahy a eskalátory, choďte pěšky! Cestou do práce se projděte, spálíte tak hodně kalorií.
  • Denně 30 minut provozujte jakýkoliv druh pohybu, který vás baví - tanec, běh nebo chůzi. Vyplatí se to!
  • Pro větší motivaci si v posilovně domluvte hodiny s trenérem. Ten vám totiž nic neodpustí! Anebo si alespoň pořiďte permanentku do svého oblíbeného fitka.
  • Před každou sprchou promasírujte své tělo kartáčem nebo hrubou žínkou. Podpoříte tak svůj lymfatický systém a zabráníte vzniku celulitidy!
  • Zařaďte do svého denního programu 15 minut intenzivního běhu. Zpevní se vám a vytvarují nohy! Nebo alespoň víc choďte pěšky.

Tak šup šup… jde se na to!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář