Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dietní tajemství-známe ho!

13. 8. 2008

Dietní tajemství – známe ho!

Každý dělá chyby, a to i při dietě nebo změně životního stylu. Je tu pár triků, díky kterým chybám a neúspěchům můžete jednoduše předejít.

Bílé pečivo ne!

V restauraci si dáváte salát nebo jen lehké zeleninové jídlo, ale vaše váha je pořád stejná? Salát je dietní pouze bez pečiva. Zapomeňte tedy na křupavé bagetky, krutony nebo pizza chleba. Jedinou vhodnou alternativou je celozrnné pečivo, které obsahuje spoustu vlákniny, která pomáhá zrychlit metabolismus.

Jemné bez kalorií navíc

Hustým krémovým polévkám ani guláši se vyhýbat nemusíte. Důležité ale je, čím je zahustíte. Místo smetany nebo jíšky použijte zeleninové pyré, vyzkoušejte třeba mrkvové. Polévka nebo omáčka tak zhoustne a zjemní, ale nebude plná zbytečných kalorií.

Využijte sílu vlákniny

Znovu je tu důležitá vláknina - celozrnné výrobky (pečivo, těstoviny,…), ovoce a zelenina. Vláknina je složitý sacharid, který zasytí na dlouho a udržuje konstantní hladinu cukru v krvi. Nepřepadají vás potom zničehonic velké chutě, při kterých vyjíte polovinu ledničky.

Salát jako předkrm

Vyzkoušejte salát jako předkrm. Váš žaludek se nastartuje a trávení půjde lépe. Také se trochu nasytíte a hlavního jídla nesníte tolik. Zelenina obsahuje balastní látky (vlákninu), které projdou trávicím traktem beze změny. Působením tekutin nabobtnají, vyplní vám tak žaludek a proto potom nemáte takový hlad.

Změňte svoje myšlení

Při hubnutí není důležité jen to, co jíte, ale také to, jak myslíte. Neberte jídlo jako odměnu nebo jako lék proti stresu. Snažte se být celkově víc v pohodě, myslete na to, jak dobře se staráte o své tělo. A když už zhřešíte, nedělejte si z toho hlavu. Vaše snažení určitě není zbytečné, ani když si jednou za čas dáte pár kousků čokolády nebo malou porci koláče.

Hřešíte výjimečně nebo pravidelně?

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář