Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kila jdou dolů i bez námahy!

13. 8. 2008

"Pořád mám na břiše pneumatiku a na bocích druhou! Už ani drastická dieta nezabírá, ani po cvičení ručička váhy neklesá..." stýská si čtenářka. V době rychlých a operativních řešení se jí, a vlastně i mnoha dalším, nechce čekat týdny až měsíce, než nadbytečná kila shodí sportováním a omezením jídel. Moderní doba zná přece rychlejší řešení: liposukce.

Móda, která řeší nadbytečná kila, dorazila už i k nám. Je to metoda, která není všespasitelná, nehodí se pro každého, neřeší obezitu, ale v mnoha případech může pomoci. Zájemce si může vybrat z několika možností.

Kromě liposukce konvenční, kdy se tuková tkáň odsává pomocí tenké jehly (kanyly), je to ještě liposukce tumescentní. V tomto případě je do ošetřované plochy aplikováno velké množství roztoku (až třikrát víc tekutiny, než je objem odsávaného tuku injekční formou), další postup už je stejný jako v předešlém případě. Vhodný je pro pacienty, kteří z určitých důvodů vyžadují pouze lokální anestezii.

Proti tuku i laser a ultrazvuk

Tuk je také možné rozbít přes kůži ultrazvukem nebo za pomoci laseru. V těchto případech se dosáhne asi třetinového až polovičního výsledku než u běžné liposukce. Výkon ale lze opakovat a po dvou až třech těchto zákrocích se dostaví stejný výsledek jako po jedné liposukci invazivní. Výhodou je, že zákrok je bezbolestný.

plastika, liposukce

Podbradek před a po odsátíZdroj: Aktuálně.cz

Zajímavou novinkou je vibrační liposukce neboli odsátí tuku pomocí speciálního přístroje, která v mnohém předčí liposukci ultrazvukovou. Je efektivnější a zároveň šetrnější ke klientovi. Oproti klasické liposukci výrazně šetří cévy i nervy a je i podstatně méně bolestivá.

Lze ji použít i v případech, kdy by mechanická liposukce nebyla dostatečně účinná. Cíleně působí na tukovou tkáň, dochází k menší ztrátě krve, nižší je rovněž riziko vzniku nerovností. Během jedné až dvou hodin lze odstranit tukové polštáře na břiše, hýždích či podbradku. V tomto případě je nutná celková anestezie.

Na závěr ještě námět k zamyšlení: liposukce samozřejmě není zadarmo jako běh kolem sídliště, domu, chalupy... Podle metody, povahy zákroku, ale i pracoviště, by vám mělo stačit přibližně třicet tisíc korun.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář